Alt Kategoriler

Katılımcıların uzay alanında ufkunu genişletmek, uzay konusunda merak uyandırmak, ülkemizde uzay alanında yapılan çalışmaları kaynağından dinlemektir. Her sene ayrı bir takım yıldızı etkinliğin teması olarak seçilir ve etkinlik bu takım yıldızına adanır. Salon ve fuar alanı temaya uygun olarak dekore edilir. Konuşmalar bu tema üzerinde olmak zorunda değildir. Fuar alanı, konuklarımızın konuşmalar alanında eğlenebileceği, keyifli zaman geçirebileceği şekilde düzenlenir. Çay, kahve ve kurabiye servisi hazırlanır. VR gözlük standı açılır. Kartondan maketle fotoğraf çektirilir. Teleskop kullanıma hazırdır, tanıtımı yapılır.

Katılımcıların sportif havacılık alanında ufkunu genişletmek, kafalardaki soru işaretlerini gidermek amaçlı yapılan bu etkinlik her yıl düzenli olarak gerçekleştirilir. Sportif havacılık konusunda uzman kişiler okulumuzun öğrencilerini konu hakkında bilgilendirir.

Kulübümüzün öğrencileri her yıl düzenledikleri Sivil Havacılık Günü etkinliklerinde her konferansta havacılık konusunda uzman kişilerin isimleri verilir. Uluslararası sivil havacılığın evrensel kurallarını belirleyerek, dünya genelinde emniyetli ve düzenli bir şekilde işlemesi amacıyla kurulan Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) tarafından ilan edilen 7 Aralık "Uluslararası Sivil Havacılık Günü" anısına, düzenlenlenen etkinliğe sektörün önemli isimleri okulumuzun öğrencilerini havacılık konusunda bilgilendirir.