Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Kulübü olarak Cumhuriyet'in 100. yılını kuyruğunda şanlı bayrağımızı taşıyan uçağımızla uçuş gösterisi yaparak göklerde kutladık ve bayram coşkumuzu Cumhuriyet Fotoğrafı çekilerek taçlandırdık.

Cumhuriyet'imizin 100. yılına özel olarak düzenlediğimiz etkinliğimizde üyelerimizle birlikte üniversitemizdeki uçuş alanımızda toplanarak keyifli bir uçuş gösterisi yaptık. Daha sonra uçuş alanımızda toplanarak 100. yıl koreografisiyle Cumhuriyet Fotoğrafı çekildik. Etkinliğimizin sonunda ise kırmızı beyaz sisler takarak uçurduğumuz insansız hava aracımızla ile alana gelerek uçak maketi çekilişlerimizin sonuçlarını açıkladık.

Atamızın yolunda, gösterdiği hedefe hiç durmadan ilerleyen Gebze Teknik Üniversitesi öğrencileri iyi ki varsınız. Nice yüzyıllara!

Alt Kategoriler

Katılımcıların uzay alanında ufkunu genişletmek, uzay konusunda merak uyandırmak, ülkemizde uzay alanında yapılan çalışmaları kaynağından dinlemektir. Her sene ayrı bir takım yıldızı etkinliğin teması olarak seçilir ve etkinlik bu takım yıldızına adanır. Salon ve fuar alanı temaya uygun olarak dekore edilir. Konuşmalar bu tema üzerinde olmak zorunda değildir. Fuar alanı, konuklarımızın konuşmalar alanında eğlenebileceği, keyifli zaman geçirebileceği şekilde düzenlenir. Çay, kahve ve kurabiye servisi hazırlanır. VR gözlük standı açılır. Kartondan maketle fotoğraf çektirilir. Teleskop kullanıma hazırdır, tanıtımı yapılır.

Katılımcıların sportif havacılık alanında ufkunu genişletmek, kafalardaki soru işaretlerini gidermek amaçlı yapılan bu etkinlik her yıl düzenli olarak gerçekleştirilir. Sportif havacılık konusunda uzman kişiler okulumuzun öğrencilerini konu hakkında bilgilendirir.

Kulübümüzün öğrencileri her yıl düzenledikleri Sivil Havacılık Günü etkinliklerinde her konferansta havacılık konusunda uzman kişilerin isimleri verilir. Uluslararası sivil havacılığın evrensel kurallarını belirleyerek, dünya genelinde emniyetli ve düzenli bir şekilde işlemesi amacıyla kurulan Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) tarafından ilan edilen 7 Aralık "Uluslararası Sivil Havacılık Günü" anısına, düzenlenlenen etkinliğe sektörün önemli isimleri okulumuzun öğrencilerini havacılık konusunda bilgilendirir.