8 Mart Kadınlar Günü'ne özel olarak düzenlediğimiz etkinliğimizde; Türk Hava Yolları, Turkish Technic ve Aselsan gibi sektörün önde gelen firmalarının deneyimli kadın mühendis, kabin memuru ve pilotlarını sizlerle buluşturduk.

Bizleri kırmayıp etkinliğimize katılan tüm konuklarımıza, etkinliğimize katılan misafirlerimize ve bu güzel etkinliği düzenleyen Havacılık Komitemize teşekkür ediyor ve tekrardan tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyoruz.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde; Türk Hava Yolları, Turkish Technic ve Aselsan gibi sektörün önde gelen firmalarının deneyimli kadın mühendis,hostes ve pilotlarını sizlerle buluşturuyoruz. Merak ettiğiniz tüm sorulara etkinliğimizde cevap bulabilir, katılımcılarımızın deneyim ve tecrübelerini aktarma serüvenine eşlik edebilirsiniz. Etkinliğimizde sürpriz çekilişlerimiz ve ikramlarımız olacaktır. Hepinizi yükseklerden uçmaya davet ediyoruz ✈️

27 Aralık'ta İTÜ Uçak Mühendisliği bölümünden konuğumuz Sayın Dr. Hayri Acar ile yaptığımız Kaza Kırımları söyleyişimizde 2005 Helios Uçak Kazası üzerine incelemelerde bulunduk. Bol katılımla tamamladığımız etkinliğimizde kaza kırıma neden olan farklı olaylardan bahsedip, farklı kazalara sebep olan nedenleri tahmin etmeye çalıştık. Ayrıca çeşitli ikramlar ve Red Bull'un katılımıyla etkinliğimize renk kattık. Bizlere farklı bir bakış açısı katan Sayın Dr. Hayri Acar, etkinliğimize katılım gösteren Red Bull ve söyleyişimize katılan herkese teşekkür ediyoruz.

 

Havacılık ve Uzay Kulübü olarak düzenlediğimiz TeaTalks etkinliğimizi duyurmaktan mutluluk duyarız. 27 Aralık'ta İTÜ Uçak Mühendisliği bölümünden konuğumuz sayın Dr. Hayri Acar ile yapacağımız Kaza Kırımları söyleyişimizde 2005 Helios Uçak Kazası üzerine incelemelerde bulunacağız. Söyleyişimize herkesi bekliyoruz.

Etkinlik salonuna girerken sizler için hazırladığımız bitlerinizi alıp çekilişe katılmayı unutmayın!

Dikkat hayalet uçak çıkabilir!

Yer: Makine Mühendisliği Binası D6

Saat: 17.30

Daha detaylı bilgi için:

https://instagram.com/gtuhuk

Alt Kategoriler

Katılımcıların sportif havacılık alanında ufkunu genişletmek, kafalardaki soru işaretlerini gidermek amaçlı yapılan bu etkinlik her yıl düzenli olarak gerçekleştirilir. Sportif havacılık konusunda uzman kişiler okulumuzun öğrencilerini konu hakkında bilgilendirir.

Kulübümüzün öğrencileri her yıl düzenledikleri Sivil Havacılık Günü etkinliklerinde her konferansta havacılık konusunda uzman kişilerin isimleri verilir. Uluslararası sivil havacılığın evrensel kurallarını belirleyerek, dünya genelinde emniyetli ve düzenli bir şekilde işlemesi amacıyla kurulan Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) tarafından ilan edilen 7 Aralık "Uluslararası Sivil Havacılık Günü" anısına, düzenlenlenen etkinliğe sektörün önemli isimleri okulumuzun öğrencilerini havacılık konusunda bilgilendirir.