Havacılık ve Uzay Kulübü olarak Teknofest'e katılacak İHA takımlarımız için kendilerini teknik anlamda geliştirmeleri ve genel yarışma sürecine hakim olmaları için düzenlediğimiz Teknofest kampımızı başarılı bir şekilde tamamladık.

Eğitimde mekanik, elektronik ve yazılım grubu olarak üçe ayrılan ekiplerimiz, deneyimli üyelerimiz tarafından yarışma sürecinde ihtiyaç duyacakları çeşitli eğitimlere tabi tutularak tecrübe kazandılar. Eğitimlerimize katılım gösteren tüm ekiplerimize ve Teknofest kampımızı düzenleyen Teknik Eğitim ve Üretim Komitemize teşekkür ederiz.

 

 

Havacılık ve Uzay Kulübü olarak havacılığın teknik kısımlarına ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen üyelerimiz için düzenlediğimiz Genel İHA Eğitimlerimizi yoğun bir katılımla tamamladık. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'nden Uçak Mühendisliği hocalarımızın anlattığı konularımız, Yapısal Tasarım, Analiz ve İmalat, Aerodinamik, Had Analizleri, İHA Elektronik ve Tasarım olmak üzere toplam dört ders sürdü. Derslerimize giren Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Uçak Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlyas KANDEMİR hocamıza, Dr. Öğr. Üyesi Fatih USTA hocamıza, Dr. Öğr. Üyesi Onur SON hocamıza ve Dr. Öğr. Üyesi Belkıs ERZİNCANLI hocamıza anlatımları için teşekkür ederiz.

 

 Son yıllarda hızla gelişen teknolojinin şüphesiz en havalı ve en ulaşılabilir kısmı olan insansız hava araçları neredeyse tüm sektörlerde kullanılır hale geldi. Biz de Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Kulübü olarak kulübümüz bünyesinde yapılan araçlarla kulübümüze yeni pilotlar katmak için bu eğitimleri veriyoruz. Eğitim Simülasyon eğitimi ile başlar, başarılı olunduğu takdirde deneyimli pilotlarımız eşliğinde gerçek uçuşlara geçilir. Bundan sonra eğitmenleri ile adaylar, uçuşa uygun olana kadar pratik yaparlar. Bu süreci de başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar kulübümüz bünyesinde pilot olmaya hak kazanırlar.

Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık Ve Uzay Kulübü öğrencilerine, havacılığın sosyal alanlarının yanında teknik kısımlarını da öğretmek amaçla başlatılmıştır. 5-6 haftalık bir derstir. Dersi Akademik Danışmanımız Doç. Dr. İlyas KANDEMİR ve kulüp üyelerimizden bir kaçı vermektedirler.