5 Aralık Salı günü EUROAVIA Kocaeli olarak üyelerimiz ile keyifli ve kıyasıya rekabet içeren bir yarışma düzenledik. Etkinlik kapsamında, kazananlardan beş kişiye, FlyinCockpit Simülasyon Merkezi'nde ücretsiz uçuş deneyimi yaşama fırsatı sunan Uçuşa Geçiş yarışmamızda kazananları belirlemek için iki etaplı bir rekabet gerçekleşti. İlk etapta, EUROAVIA ağında bulunan AS'lerin haritadaki yerlerini en çok tahmin eden 10 kişi diğer etap için şans kazandı. İkinci etapta ise, RealFlight uçuş simülasyonu oyununda en uzun uçuş süresini gerçekleştirip tekrar piste başarılı bir şekilde iniş yaptıkları takdirde ödül kazanma hakkı elde ettiler.

 

Heyecan verici bir haberle karşınızdayız! 5 Aralık Salı günü, Kelebek Kafe yanındaki yeşil alanda gerçekleştireceğimiz Uçuşa Geçiş etkinliği ile dopdolu bir yarışma sizi bekliyor. Bu unutulmaz yarışma boyunca, heyecan verici etkinlikler, sürprizler ve birbirinden eğlenceli oyunlarla dolu 3 aşamalı bir deneyim yaşayacaksınız.

İlk defa düzenlenen Rountables etkinliğinin ev sahipliğinde AS Kocaeli olarak biz yer aldık. Rountables AS Kocaeli Euroavianın  tanıtılması, Euroavia da nasıl etkin olacağımız, working groupların ne olduğu ve nasıl çalıştıklarını  üyelerimize tanıtan bir etkinlik. International boardan Francesca D’Aversa, affiliated societies wgden Leo Buchner, businessrelations wgdan  Benjamin Rekoms, design wg dan Laetitia Hoang ın katılımlarıyla eğlenceli bir sohbet havasıyla Euroavia' nın ve working groupların  ne olduğu hakkında bilgi sahibi olduğumuz keyifli bir etkinlikti.

Arkadaşlarımız, 3-11 Mayıs arasında, Almanya'nın Aachen şehrinde gerçekleşen, Euroavia’nın Emeac (Electoral Meeting of EUROAVIA Congress) adlı kongresinde bulundular. Bu kongre boyunca iş toplantılarının yanı sıra gezme şansı da bulan arkadaşlarımız, aynı zamanda Euroavia’nın kuruluşunun 60.yılını kutladılar.

Kısaca Emeac hakkında bilgi vermek gerekirse şu şekilde bahsedebiliriz:
Euroavia’nın yasalarının ve yasa değişikliklerinin konuşulduğu, gelecek hakkında planların tartışıldığı, lokal grupların raporlarını sunduğu ve en önemlisi yönetim kurulunun seçildği bir kongredir.

Her 5 senede bir kutlanan Lustrum’da ise, Airbus’un CTO’su ve geçmiş dönem CEO’su dahil birçok konuşmacı, mezun ve öğrenciler ile keyifli bir ortam oluşturuldu. Münazaralar ve sunumlar ile 1 gün süren bir etkinlik oldu.

 2019 yılında düzenlediğimiz 5 gün süren Hot Wings Sempozyum etkinliğimizde 5 farklı ülkeden, 9 farklı üniversiteden toplamda 12 katılımcı katıldı. Bu etkiliğimiz konferansların yanı sıra workshoplar, sosyal beceri eğitimleri, teknik ve şehir gezileri de barındırmaktaydı. Sempozyum süresince,  sempozyumda görev alanlar ve katılanlar İngilizce konferanslarda dillerini geliştirmenin yanı sıra eğlenme fırsatı da buldular. Aynı zamanda komitemizin bu tip etkinlikleri gelenek haline getirme vizyonunu da yaratmış olan etkinliğimizdir.