24-25 Şubat tarihlerinde Gebze Teknik Üniversitesi Kongre Merkezi'nde gerçekleştireceğimiz, Türkiye'nin Uzay ve Roketçilik Sektörünün önde gelen kurumlarının yer aldığı Uzay Günleri: Artemis etkinliğinin program akışını paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Etkinliğimizde, katılımcı kurumlarımızın yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanından Roket, Model Uydu ve Rover takımları da fuaye alanında kendilerini tanıtmak üzere standlarını açacaktır.

Türkiye'nin Uzay ve Roketçilik Sektörünün kalbinin atacağı Uzay Günleri: Artemis etkinliğine hepinizi bekliyoruz.


Tarih: 2-3 Nisan 2019

Bu sene tema olarak Orion takımyıldızı seçilmiştir. Konuşmacılar alanlarında başarılı, uzay konusunda davetlilere haz verebilecek kişiler olarak belirlenmiştir. Konuşmacıların birbiriyle ve üzerinde konuşacakları konuların sinerji içinde olmasına dikkat edilmiştir. Bu senenin konuşmacıları aşağıda sıralanmıştır.

 1. Prof. Dr. Ahmet Talat Saygaç
 2. Kozmik Anafor Kurucusu Zafer Emecan
 3. Kozmik Anafor Yazarı Seda Yüce
 4. Kozmik Anafor Yazarı Kemal Cihat Toprakçı
 5. Federasyon Hava İzci Önderi Hakan Külah
 6. Doç Dr. Ozan Ünsalan
 7. Dr. Merve Erdem
 8. Astrofotoğrafçı Murat Sana
 9. Astrofotoğrafçı Mustafa Aydın
 10. Okulumuzun öğrencilerinden; Çağla Şahin, Abdullah Arvas, Mert Yalçınöz
 11. Prof. Dr. Mehmet Emin Özel

Tarih: 8 Mart 2018

 Bu sene tema olarak Andromeda takımyıldızı seçilmiştir. Konuşmacılar alanlarında başarılı, uzay konusunda davetlilere haz verebilecek kişiler olarak belirlenmiştir. Konuşmacıların birbiriyle ve üzerinde konuşacakları konuların sinerji içinde olmasına dikkat edilmiştir. Bu senenin konuşmacıları aşağıda sıralanmıştır.

1. Kozmik Anafor Kurucusu Zafer EMECAN

2. Prof. Dr. Ethem DERMAN

3. Astrofotoğrafçı Murat SANA

4. Eğitim Ve Yönetim Danışmanı Ayça MUMKULE ERŞİPAL

5. Yazar Tevfik UYAR

    

Tarih: 20 Aralık 2016
Bu sene tema olarak Ursa Major takımyıldızı seçilmiştir. Konuşmacılar alanlarında başarılı, uzay konusunda davetlilere haz verebilecek kişiler olarak belirlenmiştir. Konuşmacıların birbiriyle ve üzerinde konuşacakları konuların sinerji içinde olmasına dikkat edilmiştir. Bu senenin konuşmacıları aşağıda sıralanmıştır.
1. Prof. Dr. A. Talat SAYGAÇ
2. Prof. Dr. Yavuz K. EKŞİ
3. Pilot Muhammed A. FARİS
4. Prof. Dr. Mehmet E. ÖZEL
5. Prof. Dr. Fuat İNCE