EUROAVIA, 3-7 Eylül tarihleri arasında Ansys ve Gtd firmalarının sponsorluğunda Teressa/ İspanya‘da ilk defa Ideathon yarışmasını düzenlemiştir.
AS Kocaeli’yi temsil etmek üzere Euroavia komitemiz idari kurulundan Ebeda Beşdok, Mustafa Enes Yayla ve kulübümüzün aktif üyesi Simay Özayman Butterfly takımını kurarak yarışmaya katılım göstermişlerdir.

Ansys ve Gtd firmalarının sundukları zorluklara 24 saatlik süre zarfında çözümler üretip kendi hava araçlarını tasarlayarak birçok ülkeden çok sayıda takımın katıldığı Ideathon  yarışmasını 3. Olarak bitirmişlerdir.
Etkinlik boyunca, Ansys ve Gtd firmalarından etkinliğe katılım gösteren mühendislerle tanışma, Cv’lerini şirketlerle paylaşma ve farklı mühendislik çözümleri üreten insanlarla network edinme fırsatı elde etmişlerdir.
Birçok AS’ten katılımın olduğu etkinlikte düzenlenen kültürel gece sayesinde Türk kültürünü tanıtıp farklı kültürlerle etkileşimde bulunmuşlardır. Rehber eşliğinde gerçekleşen şehir turunda Teressa’nın tarihi güzellikleri ve kültürü hakkında bilgi sahibi olmuşlardır. Etkinliğin sonundaki final yemeğinde ise İspanya’ya özel lezzetleri lezzetleri tadarak İspanya’ya veda etmişlerdir.