Havacılık ve Uzay Kulübü olarak, 25 Ekim Cuma günü, İşletme Fakültesi Amfi-1'de güvenlik personellerimizin bizler için hazırladığı "Yüreklere Dokunmak" isimli tanışma etkinliğindeydik. Şiirler ve şarkılar eşliğinde geçirdiğimiz güzel vakit için teşekkür ederiz. 

Kulübümüz bünyesindeki roket takımımız yeni nesillere havacılık aşkını aşılamak ve havacılık alanında önemli bir yere sahip olan roket teknolojilerini anlatmak amacı ile  Atafen Koleji Ortaokulu öğrencilerine model roket eğitimi veriyor. İlk haftaki teorik eğitimin ardından atölye çalışması yapılacak olan eğitimde her öğrenci kendine ait model roketini yapacak ve son aşamada yapılan model roketler ateşlenerek gökyüzü ile buluşacak. Misafirperverliğinden dolayı tüm Atafen Kolejine ve havacılığa ilgili olan, eğitime katılan tüm öğrencilere çok teşekkür ederiz.

 

Havacılık ve Uzay Kulübü olarak 2019-2020 güz dönemine, yeni kayıt olan GTÜ öğrencilerinin aklındaki soruları cevaplamak, kulübü tanıtmak ve üye alımı yapmak için, 26-27 Eylül tarihlerinde GTÜ kampüsünün şenlik alanına kurduğumuz stant ile başladık. Sene içinde yapılacak etkinlikler, eğitimler ve daha fazlası için takipte kalın!

Hoşgeldin GTÜ'lü! Sen de Havacılık ve Uzay Kulübü'nün bir parçası olmak istiyorsan üye kayıt formumuzu doldur ve aramızda yerini al! Unutma, "Gözleri gökyüzüne dalanların, yeryüzünde olmayan bir hayali vardır!"

Üye Kayıt Tarihleri: 24 Eylül-7 Ekim 2019

Üye Kayıt Formu

 

 

TÜBİTAK Bilim İnsani Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları’na Savunma, Uzay ve Havacılık kategorisinden, Gebze Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Lisans Programı'ndaki bitirme projesi ile katılan Halis KILIÇ, 17-22 Eylül tarihleri arasında Teknofest kapsamında gerçekleştirilen Final Yarışması'nda Türkiye Üçüncüsü olmuştur.

Filotürk ve Anka adlı iki sabit kanat takımımız ve Albatros ve Kelebek adlı iki döner kanat takımımız Teknofest-2019 kapsamında düzenlenecek Uluslararası TÜBİTAK-UAV yarışmasına katılmak için çalışmalarını sürdürmekteler. İlk rapor değerlendirmeleri sonucunda kulübümüzün 4 takımı da yarışmaya katılma yönünde destek almaya hak kazanmıştı. 09.08.2019 tarihinde açıklanan ikinci rapor (Detaylı Tasarım Raporu) elemesini de başarıyla geçen 4 takımımızı tebrik eder, yarışmada başarılarının devamını dileriz. GTU-KELEBEK takımımızı, rapor puanı aşamasında yarışmadaki en yüksek puanı alarak birinci sırada yer aldığı için ayrıca tebrik ediyoruz.