İnsanların uçma arzusu yüzyıllardan beri süregelmiştir. Masallarda, efsanelerde, hikayelerde hep uçan insanlardan bahsedilir. Biz de bu arzu ile başladığımız yolculuğumuza havacılık sevgisini aşılamak, havacılığın çalışma alanlarını anlatmak, hayalleri ve gelecekleri üzerine ön ayak olmak için Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Kulübü Havacılık Komitesi olarak çalışmaya başladık ve devam edeceğiz.

Komite Başkanı: Batuhan ÇELİK

Komite Başkan Yardımcısı: Yavuz KESİN

Komite Sekreteri: Hüma TÜRKYILMAZ

Misyonumuz, dönemin hassasiyet gerektiren yarışlarından olan Uzay Yarışı'nda ülkemizi, Uzay ve Havacılık alanında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yaptıklarımızı asla kafi görmemeliyiz…” ile başlayan sözünün ışığı altında çağı yakalamakla kalmayıp, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaktır. Bu yolda Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay kulübü Uzay komitesi’nin etkin ve aydın zihinleri olarak, katılım gösterenlerin sadece uzaya olan ilgi ve merakını canlandırmayıp ek olarak bakış açılarını daha yüksek boyutlara taşımayı, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillere doğru yönlendirmeyi, aynı zamanda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yapılan yenilemeleri daima izleyip bilgi birikimimizi bu şekilde katlamayı ve yenilikle şekillendirmeyi ilke olarak benimseyerek faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Komite Başkanı: Çağla ŞAHİN

Komite Başkan Yardımcısı: Mert YALÇINÖZ

Komite Sekreteri: Abdullah ARVAS

 

Euroavia, 18 farklı Avrupa ülkesinden 42 farklı üniversitedeki 2000’i aşkın öğrenciyi bünyesinde bulunduran, ana amacı şirketler, ögrenciler ve üniversiteler arasında bir köprü yaratmak olan ve bu amacı 1959'dan bu yana sürdüren bir topluluktur.

Biz 2018 yılında katıldığımız konferanslar neticesinde PAS (Prospective Affiliated Society) Kocaeli olmaya hak kazandık. Ayrıca geçen sene düzenlediğimiz Hot Wings Sempozyumu ile AS (Affiliated Society) Kocaeli adını alıp Euroavia'nın resmen bir üyesi haline gelmiş bulunduk. Bu doğrultuda bu sene kurulmuş olan Euroavia komitemiz sizlere Euroavia'nın temel misyonunda bulunan yurtdışı ile güçlü bağlar kurmanızı sağlamayı hedeflemektedir.

Komite Başkanı: Ekin Güney ÇETİN

Komite Başkan Yardımcısı: Aysu YÜKSEL

Komites Sekreteri: Mustafa Mert SEVİM

İnsan kaynakları; işletmede, örgütsel ve çevresel ortamlar göz önünde tutularak işletme içinde yüksek performanslı iş gücünün kazanılması, uygun koşullarda çalıştırılması, geliştirilmesi, motivasyonunun sağlanması ve elde tutulmasını sağlayan işlev ve çalışmaların tümüdür. Ayrıca ürün ve hizmetlerin insanlar ile ilişkisini kurabilmek için pazarlama yetisini; organizasyona ait bilgiyi, deneyimi, becerileri, karar vermeyi ve yaratıcılığı amaçlar. Biz de Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık Ve Uzay Kulübü İnsan Kaynakları Reklam ve Tanıtım Komitesi olarak, kulübümüzün diğer üç komitesiyle beraber, yapılan etkinlikleri tanıtmak ve duyurmak amacıyla hareket ediyoruz. 

Komite Başkanı: Haşim Berke CANKILIÇ

Komite Başkan Yardımcısı: Ferit DEĞERTAŞ

Komite Sekreteri: Reyhan HATİPOĞLU