Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık Ve Uzay Kulübü Havacılık Komitesi, öğrencilere bir yandan havacılığın teknik kısımlarını öğretirken; bir yandan sosyal alanlarına eğilimini artırmak amacıyla kurulmuştur.  Aerodinamik ve İHA Elektroniği derslerinden, Tubitak yarışmalarına; teknik gezilerden, sosyal faaliyetlere kadar birçok eğitim ve etkinlik düzenlenmektedir. Her yıl belirli günlerde düzenlenen konferanslar, havacılık konusunda uzman katılımcılar ve çeşitli uçuş gösterileri ile faaliyet göstermektedir. Havacılık Komitesi, bundan sonraki yıllarda Gebze Teknik Üniversitesini ve Havacılık Ve Uzay Kulübünü yarışmalarda başarılı bir şekilde temsil edip, öğrencileri bu alanda geliştirmeyi ve bilgilendirmeyi hedeflemektedir.

Komite Başkanı: Batuhan ÇELİK

Komite Başkan Yardımcısı: Yavuz KESİN

Komite Sekreteri: Hüma TÜRKYILMAZ

Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık Ve Uzay Kulübü Uzay Komitesi, öğrencilerin bir yandan uzayın derinliklerini keşfetmesini sağlarken; bir yandan da onları dünyadaki uzay yarışına dahil etmek amacıyla kurulmuştur. Model uydu ve roket gibi teknik alanlarda boy gösteren komitemiz, aynı zamanda Türkiye çapında ses getiren birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Uzay sohbetlerinden, gezilere; teleskop gözlemlerinden, sinema günlerine kadar birçok sosyal etkinlik düzenlemektedir. Uzay Komitesi, bundan sonraki yıllarda Gebze Teknik Üniversitesini ve Havacılık Ve Uzay Kulübünü yarışmalarda başarılı bir şekilde temsil edip, öğrencileri bu alanda geliştirmeyi ve bilgilendirmeyi hedeflemektedir.

Komite Başkanı: Çağla ŞAHİN

Komite Başkan Yardımcısı: Mert YALÇINÖZ

Komite Sekreteri: Abdullah ARVAS

 

Euroavia, 18 farklı Avrupa ülkesinde 42 farklı üniversitede 2000`i aşkın öğrenciyi bünyesinde barındıran, ana amacı; şirketler, öğrenciler ve üniversiteler arasında bir köprü yaratmak olan ve bu amacı 1959’dan bu yana sürdüren bir topluluktur.

Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık Ve Uzay Kulübü Euroavia Komitesi, 2019 yılında katılım sağladığı konferanslar neticesinde PAS (Prospective Affiliated Societies) Kocaeli olmaya hak kazanmıştır. Gebze Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen Hot Wings Symposium ile Euroavia’daki varlığını ileri boyuta taşımış bulunmaktadır. 2019 yılı Mayıs ayında Almanya’daki etkinliğe davet edilerek, oylama ve sunum ile AS (Affiliated Societies) Kocaeli adını alıp Euroavia`nın Türkiyedeki 4 temsilcisinden biri olmuştur. Bu doğrultuda 2019 yılında kurulan Euroavia Komitesi öğrencilere, Euroavia’nın temel misyonunda bulunan yurtdışı ile güçlü bağlar kurmayı hedeflemektedir.

Komite Başkanı: Ekin Güney ÇETİN

Komite Başkan Yardımcısı: Aysu YÜKSEL

Komite Sekreteri: Mustafa Mert SEVİM

Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık Ve Uzay Kulübü İnsan Kaynakları Ve Tanıtım Komitesi, kulübü tanıtmak ve kulübün diğer üç komitesi ile iç içe olmasıyla beraber, düzenlenen faaliyetleri duyurmak amacıyla kurulmuştur. İnsan Kaynakları Ve Tanıtım Komitesi, bundan sonraki yıllarda Gebze Teknik Üniversitesini ve Havacılık Ve Uzay Kulübünü başarılı bir şekilde temsil edip, daha ileriye taşımayı hedeflemektedir.

Komite Başkanı: Haşim Berke CANKILIÇ

Komite Başkan Yardımcısı: Ferit DEĞERTAŞ

Komite Sekreteri: Reyhan HATİPOĞLU