Arkadaşlarımız, 3-11 Mayıs arasında, Almanya'nın Aachen şehrinde gerçekleşen, Euroavia’nın Emeac (Electoral Meeting of EUROAVIA Congress) adlı kongresinde bulundular. Bu kongre boyunca iş toplantılarının yanı sıra gezme şansı da bulan arkadaşlarımız, aynı zamanda Euroavia’nın kuruluşunun 60.yılını kutladılar.

Kısaca Emeac hakkında bilgi vermek gerekirse şu şekilde bahsedebiliriz:
Euroavia’nın yasalarının ve yasa değişikliklerinin konuşulduğu, gelecek hakkında planların tartışıldığı, lokal grupların raporlarını sunduğu ve en önemlisi yönetim kurulunun seçildği bir kongredir.

Her 5 senede bir kutlanan Lustrum’da ise, Airbus’un CTO’su ve geçmiş dönem CEO’su dahil birçok konuşmacı, mezun ve öğrenciler ile keyifli bir ortam oluşturuldu. Münazaralar ve sunumlar ile 1 gün süren bir etkinlik oldu.

 2019 yılında düzenlediğimiz 5 gün süren Hot Wings Sempozyum etkinliğimizde 5 farklı ülkeden, 9 farklı üniversiteden toplamda 12 katılımcı katıldı. Bu etkiliğimiz konferansların yanı sıra workshoplar, sosyal beceri eğitimleri, teknik ve şehir gezileri de barındırmaktaydı. Sempozyum süresince,  sempozyumda görev alanlar ve katılanlar İngilizce konferanslarda dillerini geliştirmenin yanı sıra eğlenme fırsatı da buldular. Aynı zamanda komitemizin bu tip etkinlikleri gelenek haline getirme vizyonunu da yaratmış olan etkinliğimizdir.